NEVĚSTA PRO HASTRMANA pro 4. třídu

27.05.2011 10:30

Nevěsta pro hastrmana - Divadlo Loutek Ostrava

Veselá pohádka s písněmi líčí, co všechno se může stát, když se zamiluje vodník.Pohádkový příběh se odehrává ve vsi Mokrá, kde žije mlynář se dvěma dcerami na vdávání a porybný se synem Toníkem, který je rybářem. A taky venkovská kapela, která skvěle hraje, a proto je na roztrhání a pořád ji chtějí někde v sousedství. Mladší mlynářova dcera Terka už by se ráda vdávala, zatímco starší Madla nemá na vdavky ani pomyšlení, protože se zamilovala do muziky. A co čert (ne)chtěl, v Mokré se na potoce Rákosence usídlí mladý vodník a zamiluje se právě do Terky...

Z pohádky o vodnických námluvách se dozvíte, jak vodníci v lidových představách vypadali, jak se proměňovali, čím se bavili a jaké nekalosti tropili. Je v ní tedy obsažena i malá lekce „hastrmanologie“, načerpané z lidových pověstí vyprávěných v nejrůznějších krajích naší země.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode