Letos už pátým rokem pořádá nezisková organizace Veselá věda kromě kroužků také příměstský tábor.


Tábor je určen pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos nás čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Probádáme svět rostlin a zjistíme co obsahují. Vydáme se po stopách dávných alchymistů. Nemineme ani kouzla fyziky a elektřiny. 

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin. 

 

Tábory pořádáme v řadě měst po celé ČR, konkrétní termín pro tábor ve vašem městě je uveřejněn na webových stránkách www.veselaveda.cz.Ostrava centrum25. - 29. 7.
Ostrava Poruba11. 7. - 15. 7.
Ostrava Poruba18. - 22. 7.
Ostrava ZŠ Kosmonautů 1315. - 19. 8. ?
Ostrava Šeříková18. - 22.7.


Další informace: 

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 2 490,- / týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny, poté cena

jednoho dne je  598 Kč. 


Registrace: https://registrace.veselaveda.cz/tabor/?region=&city=&camp=Leták Ostrava.jpg
Tabory-2022.jpg