Moravské turnusy pobytového tábora proběhnou v termínech 10. 7. - 16. 7. a 17. 7. - 23. 7. 2022, v Ochozu u Brna, v krásném areálu Kaprálův mlýn. Pro děti jsou připraveny hry, pohyb, výlety do přírody a samozřejmě zábavné badatelské aktivity a pokusy.

Tábor je určen pro malé badatele 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos nás čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Probádáme svět rostlin a zjistíme co obsahují. Vydáme se po stopách dávných alchymistů. Nemineme ani kouzla fyziky a elektřiny. 

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin. 

Další informace:

Tábor se koná od neděle do soboty.

Cena tábora 4 490,- / týden.

Registrace : https://registrace.veselaveda.cz/tabor/?region=&city=&camp=

pobytový tábor.jpg