3. den

Využili jsme umoudřeného počasí a škola v přírodě začala být školou v přírodě. Na méně náročném místním okruhu nám bylo konečně dopřáno "zdržet se studiem přírodních krás", jelikož jaro je vskutku v plném rozpuku i tady ve výškách. Někteří zdatní jedinci dnes zvládli tuto pochůzku dokonce dvakrát, mají tudíž natrénováno.

Ovšem nejenom procházkami byly děti potěšeny! Také si zahrály fotbálek, zařádily si na skluzavce, houpačkách a prolézačkách, soutěžily ve hře Piškvorky, hrály na Lišky a zajíce, Na jelena a Na třetího. No, vždyť si určitě vzpomínáte...

Největším zážitkem dne byl velmi vydařený večerní program Centra tmavé oblohy - Beskydy, ve kterém se děti dozvěděly spoustu informací o vesmíru, byly jim zodpovězeny všechny jejich otázky (a ty byly skutečně nadmíru zajímavé), měly možnost si prohlédnout hvězdářský dalekohled. A vůbec nevadilo, že pozorování nemohlo proběhnout venku. Zas tak moc se počasí neumoudřilo :). Dozvěděli jsme se mnoho nového a viděli mnoho krásného, my dospěláci i žactvo.

Fotogalerie: 3. den